Skip to content Skip to footer

Peugeot Ekran Güncelleme [2024] Resimli Anlatım

14 Comments

 • Yaşar
  Posted Ocak 12, 2024 at 5:11 pm

  Merhaba Ömer,
  Peugeot Ekran Güncellemesi Nasıl Yapılır? adlı makaleni okudum. Vermiş olduğun Windows linki bende çalışmıyor, windows update aracını indiremiyorum.
  Aslında bende bilgisayarımda kurulu vardı. Onu çalıştırdığımda update dosyası bulundu diyor. Seçip download başlattığımda dosya inmiyor bir süre sonra şu mesaj geliyor. (An error occurred while retrieving update data.
  Please check your connection settings.)
  İnternetimde kesinlikle sorun yok, farklı internet bağlantılarında da denediğimde aynı hata mesajı alıyorum. Siz kontol edip bilgilendirebilir misiniz?
  Teşekkürler

  • Post Author
   Ömer
   Posted Ocak 12, 2024 at 9:18 pm

   Merhaba, sorun sizle ilgili değil. Peugeot güncelleme servislerini sağlayan siteye şu an erişim sağlanamıyor. Sitedeki indirme linki o yüzden çalışmıyor. Geçen hafta(Ocak 2024 ilk haftası) yeni bir güncelleme geldi bakım çalışması yapıyor olabilirler. Sizin bilgisayarınızda kurulu olan program da güncellemeyi aynı sunucudan, yani erişilemeyen sunucudan çekmeye çalıştığı için hata alıyorsunuz. Genelde birkaç güne düzelmiş oluyor. Siz önümüzdeki günlerde tekrar deneyin. Blogdaki indirme linki çalıştığında sizin güncelleme hatası da kaybolacaktır.

 • murat
  Posted Ocak 20, 2024 at 11:39 am

  Merhaba,

  Aracım 2022 model 2008 allure navigasyon mevcut değil. Bu güncelleme herhangi bir yenilik içeriyor mu? Güncellemenin ne gibi faydası olacaktır.

  • Post Author
   Ömer
   Posted Ocak 22, 2024 at 4:09 pm

   Merhaba, güncellemelerle ilgili Peugeot çok fazla bilgi paylaşmıyor. Yaptığım araştırmalar sonucu gelen güncellemelerde başlıca şunlar güncellenmiş/çözülmüş: ekran donma problemleri, bazı kullanıcılarda siyah ekran problemi, çeviri güncellemeleri, Apple car play kullanırken oluşan hataların düzeltmeleri, çalınan müziğin görüntülenememesi vs. Ekranda donma yada başka sorunlar yaşıyorsanız o sorunları çözebiliyor güncellemeler.

 • Tahir
  Posted Şubat 18, 2024 at 2:03 pm

  Merhaba 7gb yazmışsınız bende 4gb çıkıyor aracım 2017 3008

  • Post Author
   Ömer
   Posted Şubat 18, 2024 at 9:18 pm

   Merhaba, güncelleme boyutu gelen güncellemeye ve araca göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizde 4 çıkıyorsa onu indirmelisiniz.

 • Mustafa
  Posted Nisan 24, 2024 at 8:08 pm

  Merhaba, bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ancak bende şöyle bir sorun var güncelleme dosyasını flash belleğe yükleme tarafına geçtiğimde “KEY FORMATTING ERROR” hatası veriyor. 64 GB flash bellek. Ama güncelleme dosyasını flash belleğe aktaramıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  • Post Author
   Ömer
   Posted Nisan 25, 2024 at 12:56 am

   Merhaba,

   64GB bellekler FAT32 olarak formatlanamadığı için bu hatayı alıyorsunuz muhtemelen. FAT32’nin desteklediği maksimum format boyutu 32GB’dır. Bu sebeple 16 yada 32GB bir bellekle deneyebilirsiniz. 16GB tavsiye ederim. Programı açarken yönetici olarak çalıştır ile açmayı unutmayın.

 • Burak
  Posted Nisan 27, 2024 at 5:52 pm

  Merhaba guncelleme sorunsuz tamamlandi sonrasinda peugeot amblemi geldi ekrana sonra siyah ekran geldi ve bu sekilde kaldi ne olmus olabilir ne yapmam Gerekir

  • Post Author
   Ömer
   Posted Nisan 29, 2024 at 2:23 pm

   Merhaba, aracınızı motor kapalı halde aküsünü çıkarın, 5-10 dakika bekleyin. Aküyü tekrar takın. USB’yi takarak güncellemeyi tekrar yapın. Tekrar aynı hatayı alırsanız, ilgili güncellemeyi tekrar indirin USB’nize. Sonra akü çıkar-tak işlemini tekrar yapıp deneyin. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız bir Peugeot bayisine gitmenizi öneririm.

 • Erkan çiftçi
  Posted Nisan 28, 2024 at 4:52 pm

  Merhabalar, 2020 model 2008 aracım var. Android auto çalışmıyordu. Şubat ayında güncelleme yaptım sonrasında telefonumu takınca direk çalıştı. Fakat şimdi yine çalışmıyor. Telefonumu başka araçta denedim çalışıyor. Kendi aracımda ıphone, car play direk açıyor ama android auto açmıyor. Neden olabilir

  • Post Author
   Ömer
   Posted Nisan 29, 2024 at 2:44 pm

   Merhaba, bu konuda en çok işe yarayan çözüm telefondaki android auto çerezlerini/dosyalarını silmek. Modelinize göre Settings > Apps > Android Auto > Storage adımlarını takip ederek o kısmı temizleyin. Telefonunuzu yeniden başlatın. Ve tekrar bağlanın. Bu işinizi çözmezse Settings > Apps > Android Auto kısmından üç noktaya tıklayarak Uninstall Updates yapın. Telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

   Yukarıdaki çözüm olmuyorsa Peugeot yetkili servisleri kullandığınız kabloyu değiştirmeyi öneriyor. Eğer orijinal kablo kullanmıyorsanız, data aktarım özelliğine sahip orijinal kablo almanızı ve onunla denemenizi öneriyorlar. Kimi Peugeot servisi de gelen güncellemelerle ilgili telefon modeline destek gelmedi/kalktı diyor. Eğer telefonunuz güncel bir modelse kablo değiştirmeyi denemenizi öneririm.

   Ek olarak aracı fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Fabrika ayarlarına almak tüm kişiselleştirmelerinizi sıfırlayacaktır, onu göz önünde bulundurarak fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz aracı.

 • mustafa özmen
  Posted Mayıs 27, 2024 at 11:25 am

  Merhabalar…
  Benim Eylül 2023 te aldığım 3008 GT Line var.
  Bu forumlarda veya youtube videolarında gördüğüm mirrorlink veya ekran rengi özelleştirme gibi uygulamalar bende yok. Güncelleme kontrol ettiğimde herhangi güncelleme mevcut değil diyor. Araç üzerinde versiyon bilgisi 44.07.05.22_NAC-r0
  En güncel versiyon bu mudur, değilse bende neden güncelleme çıkmaz.
  Teşekkür ederim

  • Post Author
   Ömer
   Posted Mayıs 27, 2024 at 4:05 pm

   Merhaba,
   Mirrorlink sadece Android’de desteklenmektedir. Eğer iPhone kullanıyorsanız Mirrorlink desteklemediği için kullanamazsınız. Mirrorlink destekleyen bir Android telefonu ve data transferi yapan bir USB kablosu ile bağlayıp deneyebilirsiniz. Kablonuz orjinal değil veya data transferi desteklemiyorsa yine çalışmayabilir.

   Versiyon güncellemesi için Ekran güncelleme rehberimizi takip edip Peugeot uygulamasını bilgisayarınıza indirin, adımları takip ederseniz güncelleme bilgisini verecektir. Eğer güncelleme yoktur diyorsa en güncel versiyondasınız demektir.

Leave a comment